top of page
  • Black Facebook Icon

«Хайтарма»

  • Фото автора: Илона Гилюк
    Илона Гилюк
  • 1 мар. 2024 г.
  • 1 мин. чтения

26 лютого, День опору окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

День опору окупації Криму – пам'ятна дата, встановлена на честь проведення мітингу кримських татар та українців у 2014 році у Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України та проти позачергової сесії Верховної Ради Криму.

Щоб вшанувати пам'ять цього багатостраждального та відважного народу, в бібліотечному кінозалі «КіноТема» відбувся перегляд історичної військової драми, першого кримсько-татарського повнометражного художнього фільму «Хайтарма» («Повернення»).

Режисер фільму Ахтем Сеітаблаєв, присвятив картину важкому періоду історії свого рідного кримськотатарського народу. Сюжет фільму заснований на реальних подіях і розповідає про сталінську депортацію кримських татар, вчинену у травні 1944 року.

Після перегляду присутні обговорювали сюжет фільму і зрозуміли, що депортація була не просто жахливим, насильним переміщенням цілого народу до інших країв, а проєктом запланованим на знищення.

І зауважили, що він надзвичайно актуальний зараз. У 2014 році Крим окупувала росія. Cотні кримських татар, які з такими складнощами повернулися на етнічні землі, знову змушені їх покидати.

Але слово «Хайтарма» перекладається, як повернення. Це народний татарський танець. Напевно, у народних, етнічних танцях вирує пам’ять поколінь, історичний сенс. А це означає, що «Повернення» не за горами. І одного дня Крим буде справді належати громадянам України, корінним жителям – кримським татарам.



 
 
 

Недавние посты

Смотреть все
«Бабин Яр: вчимося пам’ятати»

До Дня пам'яті жертв Бабиного Яру в гімназії № 6 бібліотекарі провели уроки пам’яті «Бабин Яр: вчимося пам’ятати» для учнів 6 та 8...

 
 
 

Comments


ПІДПИШИТЬСЯ НА СВІЖІ ПОСТИ

© 2019 Бібліотека-філія №3. Сайт створений на Wix.com

bottom of page